69 Kongres FEFPEB
W dniach 18-21 września 2018 roku miał miejsce 68 Kongres FEFPEB połączony ze spotkaniem północnoamerykańskich organizacji opakowaniowych - CWPCA / NWPCA Interpal. W spotkaniu w Minneapolis wzięło udział blisko 600 delegatów z całego świata. Główna reprezentacja pochodziła oczywiście ze Stanów Zjednoczonych oraz z Kanady ale nie zabrakło także licznej europejskiej delegacji. Polska była reprezentowana przez Polską Grupę Producentów Opakowań Drewnianych, jako pełnoprawnego członka FEFPEB a także przez naszych założycieli - Polski Komitet Narodowy Epal. Spotkanie podzielone było na dwa najważniejsze wydarzenia - zwiedzanie zakładów oferujących swoje usługi w przemyśle opakowań drewnianych oraz kongres i prezentacje dla wszystkich uczestników.
W czasie wycieczki zobaczyć mogliśmy firmy zajmujące się produkcją, naprawą oraz serwisem palet, które operowały na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady a także firmy produkujące maszyny do produkcji palet oraz do wytwarzania peletu. Wspólnie mogliśmy przekonać się, że europejska a także nasza polska myśl techniczna jest na bardzo wysokim poziomie, jeśli chodzi zarówno o standardy pracy jak i posiadane zaplecze maszynowe i technologiczne. W czasie samego już kongresu poruszaliśmy głównie zagadnienia rozwoju rynku opakowań drewnianych i współpracy z instytucjami rządowymi w temacie promocji opakowań drewnianych jak i dostosowania prawodawstwa do obecnych warunków funkcjonowania na rynkach światowych. Nie zabrakło danych statystycznych z których wynika, iż rynek opakowaniowy a przede wszystkim palety drewniane nieustannie rośnie, czego Polska jest najlepszym przykładem i jednym z wiodących liderów.
Załączam kilka zdjęć z wyjazdu i mam nadzieję, iż w czasie przyszłorocznego Kongresu FEFPEB w Hamburgu potwierdzimy po raz kolejny wzrost naszego udziału w rynku opakowaniowym.

Sformalizowanie Organizacji

W dniu 8 grudnia 2017 roku dokonano podpisania Aktu Notarialnego, formalizującego naszą Organizację. Już za niedługi czas będziemy mogli pochwalić się danymi rejestrowymi i zacząć aktywne funkcjonowanie zgodne z naszym statutem.

68 Kongres FEFPEB

W dniach 11-13 października 2017 roku uczestniczyliśmy w corocznym Kongresie FEFPEB w Maastricht. http://congress.fefpeb.eu

Targi Drema 2017

W dniach 12-15 września 2017 roku uczestniczyliśmy w Targach Drema w Poznaniu. Na autorskim stoisku reklamowaliśmy naszych członków.

Podpisanie Aktu Założycielskiego

W dniu 15 maja 2017 roku, w Jachrance k. Warszawy podpisano Akt Założycielski dla PGPOD. Tym samym dwie organizacje paletowe - Polski Komitet Narodowy EPAL oraz Polski Związek Producentów i Eksporterów Palet Drewnianych w Polsce stały się założycielami PGPOD. Na siedzibę wybrano miasto Łódź.